Pila pod Javořicí

Řezivo

Od 7.10.2023 do 28.10.2023 probíhá akce na skladové zásoby vyschlých prken tl. 25 mm – sleva 50% oproti platnému ceníku. Ostatní sortiment ze skladových zásob – cena dohodou.

Vyrábíme a prodáváme řezivo na stavební i truhlářské použití. Ceník.

Řežeme elektronicky řízenou kotoučovou pilou s SK plátky, řezivo je přesné a hladké. Pro další použití není ve většině případů potřeba hoblovat.

Pro dosažení velmi hladkého povrchu je možné dřevo rovnou brousit, hoblování lze vynechat.

Naším hlavním sortimentem jsou hranoly rozměrů od 80 × 80 mm do 160 × 180 mm a délky 4–6 metrů. Maximální délka je (něco přes) 9 metrů.

Hranoly silnější, než uvedené, lze vyrobit, ale omezeně a po individuální dohodě.

Vedlejší výrobek při řezání hranolů jsou prkna a plotovky.

Plotovky mohou být ze smrku, borovice nebo modřínu.

plotovky

Vzhledem k elektronickému řízení pily umíme vyrobit řezivo o libovolných rozměrech (v rámci výše uvedeného rozsahu). Nedělá nám tedy problém vyrobit hranoly např rozměru 93 × 126 mm. Podrobnosti po individuální dohodě.

Možnost dopravy řeziva do délky cca 6 m při objemu 1–3 m3 na vleku za os. autem. Detaily po dohodě.

vykládání hranolů z přívěsu

Pořez dodané kulatiny

Vzhledem k probíhající kůrovcové kalamitě zpracováváme i „cizí“ dřevo. Přijímáme zakázky na zpracování kulatiny od délky 4 metrů a čepového průměru 25 cm. Kratší a tenčí výjimečně a po předchozí dohodě, stejně tak přesílené (nad 60 cm) a extrémě dlouhé (nad 6 m).

Cena: 1.200 Kč za 1 m3 bez DPH, 1.452 Kč s DPH při výrobě hranolů a rozměrech kulatiny 4–6 m délky a průměru 25 – 60 cm.

Cena řezání kulatiny kratší než 4 m a delší než 6 m a silnější než 60 cm (max 80 cm) po individuální dohodě. Stejně tak výroba prken a latí z celého objemu. Řezání obvodových prken při řezání hranolů je samozřejmost.

Řezání přesíleného jasanu na hranoly 15 × 15 cm.

řez jasanu na pile

řez jasanu na pile

Palivové dřevo – odřezky

Drobnější krajiny, balík délka 2 m, objem 1 m3 – cena 520 Kč vč. DPH. Možnost dopravy.

Při řezání na naší pile zůstává spodní část kmene, za kterou je kláda uchycena, nezpracovaná. Je to zbytková krajina, má tloušťku 4–6 cm. Svazujeme je do balíku o délce 4 m a objemu 3 m3 – cena za balík 2.070 Kč vč. DPH. Využití i na pobíjení, stavbu rustikálních plotů či jiných výrobků.

Možnost dopravy na vleku za osobním autem (4 malé balíky nebo 1 velký), nebo vozem s hydraulickou rukou (10 malých balíků nebo 3 velké) do vzdálenosti cca 20 km.